Slovník pojmov

Prázdninový režim
Po zvolení tejto funkcie chladnička zníži svoj výkon. Môžete ju využiť vtedy, keď odchádzate z domu na dlhší čas. Vnútorná teplota bude udržovaná na 12°C, aby sa v chladničke nevytváral nežiaduci zápach.
Prázdninový režim vám takto ušetrí energiu, bez toho aby bolo nutné chladničku úplne vypnúť.

No Frost technológia
Nové chladničky HAIER, fungujú na princípe NO FROST - ochladený a mrazom vysušený vzduch z mrazničky je privádzaný do chladničky a tým vytvára chlad. Pretože tento vzduch je už vysušený, nemusíte s týmto systémom riešiť odmrazovanie mrazničky. Pre uchovanie ovocia je v chladničke špeciálny box na ovocie, ktorý udržuje vzduch vlhkejší a ovocie a zeleninu udržuje dlhšie v ideálnych podmienkach. A ďalej je tu zásuvka na mäso, kde teplota je okolo 0 a preto tu mäso vydrží dlhšie čerstvé. Systém NO FROST dokáže i ďaleko rýchlejšie zamraziť potraviny, čím spomalí rast baktérií a umožní zmrazené potraviny dlhšie uchovávať.

Anti-bacteria systém
Vnútorné steny u nových chladničiek Haier sú pokryté špeciálnym trvalým povlakom, ktorý bráni tvorbe plesní či baktérií. Vaše potraviny sú tak lepšie chránené.

Elektronický ovládací panel s veľkým displejom
Tento panel je u vybraných modelov umiestnený na čelnej stene. Umožňuje nastavovať teplotu v chladničke a mrazničke, úsporný režim či prídavné funkcie rýchleho chladenia a mrazenia a funkciu Fuzzy logic. Prehľadný displej slúži na zobrazenie zadaných hodnôt.

Systém "Active Cooling"
V bežnej chladničke prúdi teplý vzduch smerom nahor, a tým sa vytvára teplotný rozdiel až niekoľko stupňov Celzia. V chladničkách Haier elektronické čidlá kontrolujú teplotu v jednotlivých častiach, a pomocou ventilátora rozháňajú chladný vzduch rovnomerne do celého priestoru.

Funkcia Supercool pre rýchle ochladenie
Maximálny výkon funkcie Supercool umožňuje rýchlo ochladiť potraviny alebo nápoje, ktoré ste práve nakúpili. Táto funkcia predĺži čerstvosť vašich potravín a dĺžku uskladnenia.

Superrýchly mraziaci systém
Veľmi nízke teploty rýchlo zmrazia čerstvé potraviny a zachovajú ich prirodzenú chuť. Chráni tiež obsah mrazničky v čase, keď sú dvere dlhší čas otvorené, napríklad pri prerovnávaní potravín.

Chladiaca zóna
Správne miesto pre ukladanie mäsa, rýb a hotových jedál. Poskytuje prostredie s nižšou teplotou a zníženou vlhkosťou. Tento vysoko výkonný oddiel pomôže udržať vaše potraviny chutné a výživné dlhšiu dobu.